„Bóg mordu”komedia psychologiczna

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy.

Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Spektakl z gwiazdorską obsadą: Katarzyna Maciąg i Lesław Żurek, oraz Katarzyna Misiewicz-Żurek i Piotr Ligienza/Marcin Chochlewa.

Nagrody i wyróżnienia: W rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” zwyciężył „Bóg mordu”.

Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min., autor: Yasmina Reza przekład: Barbara Grzegorzewska reżyseria: Johnny Witty

MOK Police
14 grudnia 2019
godz.19.00

bilety 80 zł

Wróć do: Artykuły Wydarzenia