DON VASYL I GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI

DON VASYL plakat

Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawią wszystkich widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

Don Vasyl urodził się 10.04.1950 w Łodzi. Rodzina jego należy do dynastii Baro Szero (Wielka Głowa), pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich, na estradzie od 12 roku życia, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz, założyciel zespołu Czarne Perły, był solistą zespołów Terno i Roma.

Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007). Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

Don Vasyl jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów.

10 kwietnia 2018 (wtorek)

sala widowiskowa

bilety: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł