Koncert kolędowo-karnawałowy

koncert orkiestry wojskowej

W niedzielę 28 stycznia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wybrzmią niezwykłe głosy dwóch chórów: Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Zachodniopomorskiego w Szczecinie, pod dyrygenturą: Iwony Wiśniewskiej-Salamon oraz Polickiego Chóru Kameralnego “Postscriptum”, pod dyrygenturą Marzeny Więch. Koncert poprowadzi Orkiestra Wojskowa w Szczecinie pod dowództwem: Kapelmistrza- kpt. Jarosława Michałko. W repertuarze znajdą się znane kolędy i standardy muzyki rozrywkowej.

Historia Orkiestry Wojskowej w Szczecinie sięga roku 1945, kiedy to rozkazem Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego została sformowana w Poznaniu Orkiestra 12 Dywizji Piechoty i jesienią tego roku na stałe przeniosła się do Szczecina.

W roku 2002 została przemianowana na Orkiestrę Garnizonu Szczecin, a w 2010 na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. Muzycy orkiestry zdobyli liczne wyróżnienia i nagrody, biorąc udział w festiwalach orkiestr wojskowych w Polsce, w Danii oraz Niemczech. Dzięki współpracy z Międzynarodowym Korpusem Północ-Wschód w Szczecinie orkiestra występuje m. in. Dusseldorfie, Bremerhaven i Neubrandenburgu, jak również w Danii i Holandii, z prestiżowymi koncertami min. w Karup w Międzynarodowej Siedzibie NATO.

Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego powstał w Akademii Rolniczej w Szczecinie w 1991 roku z inicjatywy dyrygenta – Iwony Wiśniewskiej – Salamon W 2009 roku rozpoczął działalność w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie który objął nad nim patronat. Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni, więc skład chóru ulega ciągłym zmianom. Repertuar obejmuje muzykę sakralna, ludową, rozrywkowa i gospel oraz utwory wokalno – instrumentalne. Chór koncertował w Szwecji, Danii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji i Estonii oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Słowacji a także na Wyspach Owczych, Gozo i na Malcie. W latach 2005 – 2017 został laureatem ponad 80 konkursów chóralnych w Polsce, Europie i na świecie.

Policki chór kameralny POSTSCRIPTUM powstał w 2000 r. Założycielkami chóru są znana szczecińska dyrygentka dr hab. Iwona Wiśniewska – Salamon i Anna Ryl dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Zespół działa na zasadach samodzielnego stowarzyszenia. Dyrygentem jest Marzena Więch. Chór koncertował już w wielu krajach m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Estonii, Czechach, Szwecji, we Francji, Włoszech, na Litwie, w Łotwie. W repertuarze Postscriptum posiada różnorodne gatunki muzyki. Wykonują m.in. utwory ludowe, sakralne, gospel oraz współczesną muzykę rozrywkową. Uczestniczą w warsztatach chóralnych, gdzie szkolą swoje głosy i pracują nad repertuarem. Chórzyści biorą udział w koncertach w Polsce i za granicą, w imprezach charytatywnych i rocznicowych.

 

Miejski Ośrodek Kultury

Ul Siedlecka 1a

72-010 Police

sala widowiskowa

28 stycznia 2018 (niedziela)

godz. 18.00

wstęp wolny

Wróć do: Artykuły