Mieczysław Szcześniak „NIERÓWNI”

W piątek 14 września o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się koncert Mieczysława Szcześniaka będący częścią trasy promującej płytę „Nierówni”.

Powstanie płyty „Nierówni” było marzeniem Szcześniaka od wielu lat. Artysta wybrał 11 wierszy ks. Jana Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Zamierzenie było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać.

Opracowana przez Mietka poezja opowiedziana jest językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej. Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie, żeby dodać treści odpowiedniej formy została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA.

W 1989 roku Mietek Szcześniak zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ‘89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór Dumka na dwa serca do filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana oraz reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja ‘99 w Izraelu, piosenką Przytul mnie mocno.

Ty masz 20 lat? My również! Miejski Ośrodek Kultury od 20 lat ma swoją siedzibę przy ul. Siedleckiej 1a. Z tej okazji przygotowaliśmy klika wydarzeń… jednym z nich jest koncert  Mietka Szcześniaka, który wystąpi dla Państwa 14 września w repertuarze ze swojej najnowszej płyty „Nierówni”.
Dla pierwszych dwudziestu dwudziestolatków wstęp wolny, dla młodzieży szkolnej i studentów do 25 r.ż. bilet w cenie 5 zł. (promocja i zniżka dostępna za okazaniem legitymacji w przy wejściu na wydarzenie).  Dla pozostałych bilety w cenie: 60 zł, 70 zł.

Świętujmy wspólnie!

Wróć do: Artykuły