Wystawy

Przerwa wakacyjna.

 

Za nami:

plakat_50x70.cdr

Obrazy które będą prezentowane na wystawie, powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Choć pokazują dwa bardzo odległe miejsca (Nowe Warpno i chorwacką Korczulę), mają pewne cechy wspólne. Małe miasteczka o bogatej historii, specyficznie położone na skrawku lądu otoczonym wodą. Korczula ( nazywana „małym Dubrownikiem”) to atrakcja turystyczna na dużą skalę, dzięki czemu ma zapewnioną opiekę konserwatorską. Nowe Warpno to małe, urokliwie położone miasteczko rybackie z odrestaurowanym zabytkowym centrum. Jego urbanistyczny kształt dopełnia mała architektura zabudowań gospodarczych. Te ceglane obiekty promieniście rozchodziły się od kamieniczek do wody. Ostatnie z nich są jednym z tematów moich akwarel. Jest to w pewnym sensie dokumentacja obiektów, które bezpowrotnie tracimy wraz ze zmianami zachodzącymi w przestrzeni publicznej.

Piotr Masłowski

Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od trzydziestu pięciu lat stara się godzić własną twórczość i pracę pedagogiczną. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą,   od 2004 roku wystawia swoje prace corocznie.

12 maja 2017 r godz. 19:00

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Siedlecka 1a

72-010 Police

wstęp wolny

plakat_50x70.cdr

SŁAWOMIR ŁUCZYŃSKI – satyryk i rysownik, należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK). Od grudnia 2011r. pełni funkcję wiceprezesa. Ma na koncie 75 nagród za rysunek satyryczny w konkursach międzynarodowych oraz 59 nagród w konkursach krajowych.
Za działalność artystyczną został wyróżniony przez SPAK dwukrotnie małym ERYKIEM (1998r i 2000r.) i dużym ERYKIEM w 2002 roku. Ponadto minister kultury i dziedzictwa narodowego w 2001 roku przyznał mu odznakę Zasłużony Działacz Kultury.
W 2013r. Ruch „Piękniejsza Polska” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił go za „tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem”. W 2014r. otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Największą kolekcję jego prac posiada w swoich zbiorach Muzeum Historii Nowoczesnej w Paryżu.
Mieszka i pracuje w Pabianicach.

24 marca 2017 r godz. 19:00

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Siedlecka 1a

72-010 Police

wstęp wolny

 

anaptplakat

Szymon Siwak, policzanin, mieszka i tworzy w Szczecinie.
Poprzez swoją twórczość ucieka od otaczającej go rzeczywistości, ram codzienności. Nie lubi zwyczajności. Pracując nad kolejnymi obrazami przenosi się na kozetkę psychiatry, dzięki czemu otwiera swoje wnętrze i pozwala górować emocjom. Efekty często zaskakują również jego. Ukończone prace wyrażają o wiele więcej niż on sam kiedykolwiek przekazał o sobie. Surrealistyczne światy jakie ukazuje są efektem graficznej pracy nad wcześniej wykonanymi przez niego fotografiami. Jest samoukiem tworzącym od kilku lat, dzięki czemu w jego pracach widać swoisty styl i nastrój. Działa raczej intuicyjnie, natchnienie czerpie z otaczających go realiów, a konkretny pomysł sporadycznie pojawia się przed fotomanipulacją. Jego ulubionymi twórcami, których szczególnie podziwia i ceni za technikę i wyobraźnie są fotografowie Antoine D’Agata oraz Dave Hill.

27 styczeń 2017 r godz. 19:00

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Siedlecka 1a

72-010 Police

wstęp wolny