Repertuar kina 28.10.2017

Repertuar 28.10.17

Do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wracają seanse filmowe. Poniżej znajdą Państwo cztery filmy, które zagramy już 28 października.

Zakrzywienie Czasoprzestrzeni zajmuje się organizacją przedsięwzięć o szeroko rozumianym charakterze kulturalnym,
turystycznym i artystycznym.

Odnajduje przestrzeń do działania w miejscach z dala od centrali i dużych miast.  Hołduje wyobraźni, przyrodzie i ludziom, którzy odnajdują w codzienności poezję. Zakrzywienie Czasoprzestrzeni wędruje. Karmi się przebitkami z wyjątkowych dzieł filmowych, literackich oraz muzycznych. I szaleństwem – bo bez tego wiele wydarzeń nigdy by się nie odbyło.

zcp_logo

Emotiki

EMOTKI. FILM

Produkcja: USA, 2017
Reżyseria: Anthony Leondis

Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, cóż, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.

Każdego dnia wysyłamy w świat ponad 6 miliardów emotikonów. Tak naprawdę stały się one odrębnym językiem, na zawsze zmieniając naszą kulturę. Ich siłą jest prostota i zabawny sposób, który pozwala nam wyrazić nas samych. I o tym właśnie jest ten film – o wyrażaniu siebie – opowiada Krstine Belson, szefowa Sony Pictures Animation.

Dwie korony

DWIE KORONY

Produkcja: Polska, 2017
Reżyseria: Michał Kondrat

Pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie aby uratować inne.

To film o wizjonerze, którzy przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

W filmie wystąpili znakomici polscy aktorzy. W rolę o. Maksymiliana Kolbe wcielił się Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zagrali Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

Twoj Vincent

TWÓJ VINCENT

Produkcja: Polska, Wielka Brytania, 2017
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Botoks

BOTOKS

Produkcja: Polska, 2017
Reżyseria: Patryk Vega

Patryk Vega, twórca najbardziej kasowych hitów kinowych ostatnich lat, prezentuje bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona.

Nowe dzieło autora przebojów „Służby specjalne”, „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, to poparty wielomiesięcznymi wywiadami, wstrząsający obraz życia i pracy lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się porażający scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet. „Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z najtrudniejszymi życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie tu charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru. O jego jakość zadba doborowa, pełna gwiazd ekipa aktorska.

W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą ulubieńcy widzów: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do „Botoksu” realizowane są w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w… Kenii. Przygotujcie się na film, po którym już żadna wizyta u lekarza nie będzie taka jak dawniej!

Bilety dostępne codziennie w recepcji MOK oraz na http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/

Bilety na „Emotki.Film” dostępne na http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/  oraz do nabycia w recepcji MOK w dniu seansu.

Cennik biletów:

normalny- 18zł