Teatr Elipsa na dobry początek! Nabór 2017/2018

TEATR ELIPSA

Teatr Elipsa zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód, wyzwań oraz amatorów dobrej zabawy w swoje szeregi! Aktualnie trwa nabór do grupy teatralnej działającej w Policach od ponad 10 lat.

Po wakacjach Teatr Elipsa rozpoczął nowy, bardzo intensywny sezon:

Na początku września Teatr został zaproszony na międzynarodowy festiwal teatralny ,,Bramat” w Goleniowie, gdzie zagrał spektakl plenerowy pt. ,,Wianki wiły, mamiły” w reżyserii Aleksandry Słowińskiej.

Teatr Elipsa już od 7 lat przedstawia w swoich spektaklach plenerowych tradycje Nocy Świętojańskiej, ukazując rożne zagadnienia oraz wątki inspirowane tekstami i obyczajami zaczerpniętymi z kultury ludowej. W tym roku aktorzy zainspirowali się tekstem Stanisława Wyspiańskiego pt. ,,Wesele”. Spektakl zdobył I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych. Spektakl można było obejrzeć podczas imprez organizowanych w ramach Święta Kupały w czerwcu: między innymi w Gądnie i Dębnie.

Również kolejny sukces teatralny przypadł w udziale tym razem elipsowej aktorce Nikoli Palej za autorski monodram pt. ,,Pamiętnik” w reżyserii Aleksandry Słowińskiej. Ubiegłoroczna stypendystka burmistrza Polic wystąpiła na XIII Ogólnopolskim festiwalu ,,Igła” w Ostrołęce. Młoda aktorka została wybrana do zaprezentowania spektaklu z pośród teatrów z całej Polski, gdzie została nagrodzona Srebrną Igłą w kategorii monodram. Warto również dodać, że do festiwalu zakwalifikowało się jedynie 11 teatrów.

Teatr Elipsa jak zwykle z wielkim zapałem do pracy i wieloma pomysłami i planami na nowy rok szkolny, czeka na nowych adeptów w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki i niedziele. Uczestnicy zajęć to głownie gimnazjaliści i licealiści. Aktorzy Elipsy zapewniają, że aby dołączyć do grupy nie trzeba mieć doświadczenia, jedynie dobre chęci i zapał do pracy.

Wróć do: Artykuły Wydarzenia