„Gąska” – SPEKTAKL ODWOŁANY

Młodość jest pociągająca, ale przecież ta głupia gęś też się kiedyś zestarzeje!

A gdyby tak usadzić widzów u was w domu i pokazać im waszą codzienność? Wyszłaby z tego pewnie świetna komedia! W „Gąsce” wybitnego Nikołaja Kolady aktorzy prowincjonalnego teatru, ludzie tacy jak my, zwyczajnie kochają się, dąsają, zazdroszczą, plotkują i marzą snują swój niepowtarzalny TEATR. Ach, wyrwać się ze swojej codzienności, zrobić coś wielkiego i porwać się na szczyt! Przecież na to zasługujemy!

Przyjechała nagle, nie wiadomo skąd i nie wiadomo po co – Gąska! Głupia gęś! Jej młodość wyzwala lawinę emocji i zdarzeń. Fiodor, Ałła, Wasilij, Donna – przeglądają się w niej jak w migoczącym lustrze wody. I jest to dla nich co najmniej irytujące! Każdemu wolno marzyć! A jeśli czas upływa, a marzenia się nie realizują? Przyjmij to z godnością, bo każdy wiek ma swoje prawa i swoją urodę.

Mistrzowsko napisana farsa brawurowo miesza teatralne konwencje, iskrzy się dowcipem. Również wymagający widz znajdzie w tym przedstawieniu intelektualną satysfakcję, odnajdując echa rosyjskich dramatów. Nikołaj Kolada zna się na ludzkiej naturze jak mało kto, precyzyjnie charakteryzuje postaci swojej sztuki. W naszym przedstawieniu wcielają się w nie gwiazdy teatralne polskich scen.

Gwarantujemy mądrą zabawę w towarzystwie ulubionych aktorów!

Zapraszamy na „Gąskę”!

13 lutego 2020r.

godz. 19.00

bilety: 80 zł, 90 zł

 

„Gąska” Nikołaj Kolada

przekład: Jerzy Czech

Obsada:

Dominika Ostałowska / Magdalena Wójcik* – w roli Ałły

Violetta Arlak / Magdalena Smalara* – w roli Diany

Anna Smołowik / Natasza Leśniak * – w roli Nonny

Tadeusz Chudecki, Artur Pontek* – w roli Fiodora

Dariusz Kordek / Leszek Zduń* / Dariusz Taraszkiewicz* – w roli Wasilija

(*wymiennie)

Reżyseria  Dariusz Taraszkiewicz

Muzyka  Jacek Zamecki

Scenografia Dorota Kalitowicz

Kostiumy Donata Kozielewicz

Choreografia Janja Lesar, Krzysztof Hulboy

Producenci spektaklu:

Teatr Skene

Dom Kultury w Rawiczu

Teatr Miejski w Lesznie

Aktorzy występujący w spektaklu „Gąska”

Dominika Ostałowska

aktorka teatralna i filmowa. Ma za sobą role zarówno w serialach, filmach fabularnych jak i w  spektaklach teatru TV i spektaklach teatralnych. Stale związane z Teatrem Studio w Warszawie. Popularność przyniosła jej rola Marty Mostowiak w serialu „M jak Miłość”. Można ją było zobaczyć w „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Hotel 52”, „Prawo Agaty”, „Głęboka Woda”, „Regina” i wiele innych produkcjach filmowych i teatralnych. Z Teatrem Skene rozpoczęła współpracę rolą „Joanny” w spektaklu „Cudowna Terapia”.

Magdalena Wójcik

występowała w musicalu Janusza Józefowicza Metro. W 1992 ukończyła warszawską PWST i otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Gerdy w spektaklu Pelikan Augusta Strindberga. W tym samym roku została aktorką Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Rok później została uhonorowana nagrodą dla młodej aktorki na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska za rolę Amelii w Mazepie Juliusza Słowackiego w reżyserii Gustawa Holoubka. Od 1992 regularnie występuje w spektaklach Teatru Telewizji. Współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena i Teatrem Kamienica. Znana wz wielu ról telewizyjnych i filmowych. Można ją zobaczyć w serialach „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”, „Regina” i inne.

Viola Arlak

 aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna. Zadebiutowała na scenie krakowskiego „Teatru 38” w 1992 roku. W latach 1992 – 2003 wykreowała ponad trzydzieści głównych ról na deskach Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Występowała również w Teatrze Scena STU oraz Teatrze Telewizji. Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w 1998 roku jako Sąsiadeczka w obrazie Doroty Kędzierzawskiej „Nic”. Uwielbiana przez widzów za rolę w serialu „Ranczo”, gdzie wciela się w postać Wójtowej. Znana z ról drugoplanowych i epizodów w „M jak miłość”, „Tancerzach”, „Niani” oraz w filmach „Obywatel”, „Dzień świra”, „Cześć, Tereska”. Sześciokrotnie nagradzana uznaniem widzów w plebiscycie „Dzika Róża”. Można ją oglądać na deskach warszawskich teatrów.

Magdalena Smalara 

aktorka filmowa, teatralna, wokalistka. Znana z seriali „Za marzenia”, „Pod powierzchnią”, „Belfer2”, „Strażacy”, „Lekarze”, „Przepis na życie”. Z filmów fabularnych „Kler”, „Zabawa, zabawa”, „Mije córki krowy”, „Last minute”, „Wyjazd integracyjny”.  Można ją usłyszeć w Recitalach  „TEKSTYLIA” i „ KOBIETA DO ZJEDZENIA”.

Anna Smołowik

Aktorka teatralna i filmowa. Znana m.in. z seriali: „Czas Honoru”, „Blondynka” , „Diagnoza” W 2018 roku brawurowa rola w komedii pt. „Juliusz”. Od września 2012 do połowy 2014 była członkinią zespołu kabaretu „Pożar w Burdelu”. Na 53.Kaliskich Spotkaniach Teatralnych 2013 zdobyła główną nagrodę aktorską za rolę w przedstawieniu Wichrowe wzgórza. W 2015 wyróżniona została nagrodą „Talenty Trójki“ w kategorii Teatr.

Natasza Leśniak

W 2015 roku zadebiutowała w roli Moniki w filmie Wyłączamy telefony. Od wiosny 2018 gra Olgę Jasińską w serialu „Leśniczówka”. Teatr Skene rozpoczął z nią współpracę w „Bodo Musical” gdzie z dużym powodzeniem gra rolę „Reri”.

Tadeusz Chudecki

Aktor teatralny, serialowy i filmowy. Człowiek renesansu, poliglota, podróżnik i autor książek podróżniczych. Ma na koncie wiele ról teatralnych, serialowych i telewizyjnych.

Artur Pontek

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w filmie Janusza Rzeszewskiego Misja Specjalna(1987). W dzieciństwie najbardziej zasłynął z ról Pająka (Banda Rudego Pająka), Arnolda ze szkoły przyszłości (Pan Kleks w kosmosie), Stasia (Zmowa) oraz Misia Malinowskiego (Mów mi Rokefeller). Pracował również w radiu i występował w teatrze. W latach 1997–2004 był aktorem Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach. Od 2005 jest aktorem Teatru Polskiego w Warszawie. W 2011 występuje gościnnie w zespole Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Od 2008 gra jednego z policjantów w popularnym serialu Ojciec Mateusz. Brał udział w czwartej edycji programu Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami. Ma za sobą wiele ról teatralnych. Z Teatrem Skene rozpoczął współpracę w spektaklu „Cudowna Terapia” gdzie gra rolę „Terapeuty”.

Dariusz Kordek

polski aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter telewizyjny, piosenkarz. Szersza widownia zauważyła go w serialu telewizyjnym W labiryncie. Zasłynął  rolą kinową przyjaciela tytułowego bohatera granego przez Olafa Lubaszenko w dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego Kroll (1991). W 1996 wydał album zatytułowany „tylko cień…”, którego producentami byli Romuald Lipko i Paweł Skura. W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki. W 2006 wystąpił w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w 2011 był uczestnikiem trzynastej edycji Tańca z gwiazdami. Wiosną 2016 wziął udział w piątej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Kordek wygrał drugi odcinek, wcielając się w Ninę Simone. Po dziewięciu odcinkach znalazł się w finale, gdzie zaśpiewał piosenkę pt. El tango de Roxanne z repertuaru Jacka Komana. Aktor ostatecznie zajął 2. miejsce, przegrywając z Aleksandrą Szwed.  Z Teatrem Skene rozpoczął współpracę rolą Eugeniusza Bodo  w „Bodo Musical”, następnie wcielił się w postać Walentego.

Leszek Zduń

polski aktor telewizyjny, teatralny i filmowy; reżyser dubbingu. Występował w teatrach Krakowa: Starym im. Modrzejewskiej (1993, 1995-97) oraz im. Słowackiego (1994) i w Teatrze Narodowym w Warszawie. Współpracował także z teatrami warszawskimi: Polonia i OCH-Teatr.

Wróć do: Artykuły