Lato w mieście? Atrakcyjnie z MOK!

Wakacyjne rozrywki polickiego MOK-u to cykl kameralnych koncertów plenerowych pt. “Muzyczne MOKarte” oraz liczne warsztaty i zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Wracamy do gry! Dla wszystkich spragnionych rozrywek, MOK Police przygotował koncerty. Na nowo powstałej scenie przy budynku MOK, na leżakach, w bezpiecznej odległości ale i w wakacyjnej atmosferze będzie można wysłuchać różnorodnej muzyki. Będą przeboje polskiej muzyki rozrywkowej, przeboje greckie, dźwięki jazzowe. W trzech zaplanowanych koncertach zaprezentują się: Cafe Jazz Trio, kwartet smyczkowy AQartet, Mitro Dimiriadis.

A w dodatku wszystkie propozycje są bezpłatne! Koncerty odbywać się będą o stałej porze, godzina 20:00.

CAFE JAZZ TRIO 11 lipca 2020

CAFE JAZZ TRIO to zespół grający klasykę Swing Jazzu w instrumentarium: klarnet, gitara, kontrabas, werbel. Stylistyką brzmieniową nawiązują do zespołów klubowych z epoki Swing. Przejrzystość brzmienia i aranżacji i kameralny skład to cechy tego trio. W repertuarze mają standardy jazzowe jak i również, wybrane motywy polskiej muzyki filmowej i zagranicznej w swingowych aranżacjach.

(LINK do wydarzenia na FB, dołącz by nie przegapić https://business.facebook.com/events/971528243295130/  )

Kwartet smyczkowy AQuartet 18 lipca 2020

Kwartet smyczkowy AQuartet zaprezentuje recital „w 80 minut dookoła świata”. Motywem przewodnim będzie powieść Juliusza Verna pod tym samym tytułem.

W programie znajdą się utwory z różnych stron świata. Usłyszymy m.in. „Najtrudniejszy pierwszy krok” z repertuaru Anny Jantar oraz „Przeżyj to sam” zespołu Lombard. Z klasyki włoskiej piosenki można się spodziewać „San Remo” czyli „Felicita”, zaś amerykańskie standardy przybliży nam jazzowy „Summertime” Gershwina. Pojawi się również nowa propozycja kwartetu wykonana wspólnie z konferansjerem Witoldem Pelką pt. „Mała Optymistyczna Piosenka”.

(LINK do wydarzenia na FB, dołącz by nie przegapić https://business.facebook.com/events/1220204491644774/  )

Recital świat według ZORBY 25 lipca 2020

Mitro Dymitriadis jest gitarzystą, wokalistą i aranżerem. Los Grecos to jego pseudonim sceniczny. Jego artystyczne inspiracje sięgają od muzyki latynoamerykańskiej, bossa nova przez muzykę zachodu Sting, Simon Garfunkel, The Beatles, Pink Floyd, aż po ojczystą muzykę grecką. Muzyka, którą gra solowo jak i w projektach grupowych jest jego sposobem wyrażania emocji, a zarazem życiową filozofią. Jeżeli cenicie Państwo autentyczny akt kreacji ponad banał i rutynę, to Mitro Dymitriadis z pewnością nie zawiedzie!

(LINK do wydarzenia na FB, dołącz by nie przegapić https://business.facebook.com/events/2362666104037585/  )

Zajęcia, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

W lipcu MOK zaprasza do udziału w zajęciach tanecznych, plastycznych, teatralnych, wokalnych, chóralnych. Działać już będą zespoły MOK, m.in. Compania Baletowa, pracownia ceramiki, Postscriptum, Teatr Elipsa, PP66. Dla najmłodszych odbywać się będą umuzykalniające zajęcia czyli SMOKUŚ oraz wycieczki po Galerii Historycznej Jana Matury. Większość z tych propozycji jest bezpłatna, cennik stałych zajęć MOK dostępny jest na www.mokpolice.pl

Wszystkie wydarzenia organizowane przez MOK dostosowane są do aktualnych standardów bezpieczeństwa. Wszystkie pomyślane i zorganizowane będą z myślą o bezpieczeństwie i dobrej, wartościowej rozrywce.

Druki do pobrania:
Zasady organizacji imprezy plenerowej
Regulamin udziału w zajęciach MOK Police
Załącznik 1 – Oświadczenie dla dzieci
Załącznik 2 – Oświadczenie dla dorosłych
Załącznik 3 – Oświadczenie na zajęcia SMOKUŚ

Wróć do: Artykuły Wydarzenia