Musical BODO – Policki Festiwal Komedii

Musical „Bodo” to historia legendarnego polskiego artysty Eugeniusza Bodo, która stała się inspiracją dla reżysera Dariusza Taraszkiewicza do stworzenia przedstawienia, w którym tytułową rolę gra Dariusz Kordek. W rolę tytułowego Bodo wciela się aktor filmowy i teatralny Dariusz Kordek, znany m.in. z ról w “Młodych Wilkach”, “Poranku Kojota” czy filmie “Sztos”. Aktorowi towarzyszy sześcioro tancerzy, którzy wystąpią w choreografii Agnieszki Brańskiej.

Spektakl jest inspirowany historią Eugeniusza Bodo, ale przepuszczoną przez naszą wyobraźnię i dzisiejsze czasy. Dariusz Kordek w przedstawieniu „Bodo”. Świetnie śpiewa, tańczy i stepuje. Bardzo dobrze dobrane piosenki Bodo trafnie odnoszą się do jego życia. Efekty multimedialne, projekcje i bogata scenografia i pełne przepychu stroje aktorów dodatkowo uatrakcyjniają występ.

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełnej piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana. Piosenki zaśpiewane przez jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych Dariusza Kordka. Wszystkie utwory to niezapomniane `międzywojenne` szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo ( Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki ).

Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będąca głównym choreografem do serialu Bodo. Efektowne kostiumy. Na scenie tancerze (trzech lub sześciu), wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczkę tancerza programu Taniec z Gwiazdami.

Partnerem przedstawienia jest Egurola Dance Studio .

Autorzy:
Danuta i Lech Kujawiński