Ferie Zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury
Luty 2023


Miejski Ośrodek Kultury działający obecnie w tymczasowej siedzibie przy ul. Traugutta 4 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty w czasie ferii zimowych. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci z pewnością znajdą coś ciekawego dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna – od zajęć plastycznych i manualnych, poprzez taniec i śpiew, na warsztatach fotograficznych kończąc.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się telefonicznie lub bezpośrednio w recepcji MOK-u.

Koncert karnawałowy „Bałwankowy zawrót głowy”
Klauni Ruphert i Rico po raz kolejny odwiedzą Police i zaproszą na barwne widowisko interaktywne dla dzieci i rodzin z konkursami i zabawami dla małych i dużych. Będzie wesoło, kolorowo i kreatywnie! Wyśmienita zabawa gwarantowana!
Dla kogo? Dla wszystkich lubiących dobrą zabawę!
Kiedy? 17.02.2023, godz. 12.00-14.30

MANGA - Rysowanie krok po kroku
Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Ma ona bardzo długą tradycję, sięgającą aż XIX wieku. Przez wiele lat to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów, zarówno podziwiających, jak i próbujących wykonywać własne komiksy.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 13.02. i 17.02, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus


Szyjemy maskotkę
Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
Podczas warsztatu dzieci własnoręcznie wykonają maskotkę misia lub sowy, a następnie nadadzą swojej maskotce imię. Każdy uczestnik zabierze swojego kolorowego pluszaka do domu.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 14.02. i 15.02, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Sława Pietaś

Podstawy rysunku
Marzy ci się rysowanie pięknych pejzaży, portretów, ludzi albo panoramy miasta? Możesz się tego nauczyć! Nie jest ci potrzebny talent i nadzwyczajne zdolności, musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość i uczyć.
Podczas warsztatu dzieci poznają zasady kompozycji, światłocienia, proporcji.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 16.02. i 20.02., godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Agnieszka Rozmus

Warsztaty ceramiczne
Praca z gliną to zajęcie, podczas którego można wyczarować prawdziwe arcydzieła, a przy okazji wyciszyć się i zrelaksować. Daje poczucie sprawczości, akceptacji dla niedoskonałości formy, a jednocześnie rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.
Podczas 2 dni warsztatów dzieci uformują z gliny dowolny przedmiot na podstawie tego, co podpowie im wyobraźnia, a następnie go poszkliwią. Gotową pracę zabiorą do domu.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 16.02. i 23.02., godz. 11.00-13.00
Prowadzenie: Dorota Żurek

Warsztaty iluzji ruchu
Dzisiejsze kino to zapis obrazu, oparty na technologii HFR oraz 3D. Jak jednak wyglądało kino, gdy pierwszą projekcję filmu braci Lumiére mogli zobaczyć widzowie we Francji? Tego będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów iluzji ruchu.
W czasie warsztatów uczestnicy zbudują XIX-wieczne zabawki optyczne i wprawią je w ruch, a tym samym przekonają się, jak wyglądało kino ponad 100 lat temu!
Dla kogo? Dla dzieci od lat 10
Kiedy? 14.02. i 21.02., godz. 12.15-13.45
Prowadzenie: Tomasz Łój

Warsztaty fotograficzne
Cyjanotypia to bardzo ciekawa i szlachetna technika fotograficzna, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. To wszystko w wyniku nieskomplikowanego i bardzo przyjemnego procesu chemicznego bazującego na światłoczułości soli żelaza.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonywać zdjęcia przy użyciu procesu cyjanotypii, a swoje własne unikatowe odbitki zabiorą do domu. Znajomość podstaw fotografii nie jest obowiązkowa – wystarczy zabrać ze sobą dobry humor, a znakomita zabawa gwarantowana!
Dla kogo? Dla dzieci od lat 10
Kiedy? 13.02., 15.02., 20.02., godz. 12.15-13.45
Prowadzenie: Tomasz Łój

Warsztaty robienia pomponów
Wejdź do radosnego i kolorowego świata pomponów. Użyj wyobraźni, by stworzyć bajkowe postaci, magiczne istoty i kolorowe stworki. Baw się kształtem, kompozycją i fakturą.
Podczas warsztatów dzieci nauczą się tworzyć od podstaw wielobarwne pompony, z których wyczarują wymarzone postaci.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 21.02., 22.02., godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Sława Pietaś

Kreatywne zajęcia plastyczne
Rękodzieło to bardzo modna w ostatnich latach forma sztuki, charakteryzująca się niepowtarzalnością i oryginalnością.
Podczas warsztatu dzieci wykorzystają nieograniczone pokłady swojej kreatywności, by wyczarować artystyczne cuda.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 7
Kiedy? 23.02., 24.02., godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Teresa Kulik

Warsztaty wykonywania świeć sojowych
Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku pod okiem instruktora wykonają swoje własne kompozycje.
Dla kogo? Dla dzieci od lat 10
Kiedy? 22.02., godz. 12.15-13.45
Prowadzenie: Tomasz Łój

Pierwsze kroki w balecie
Taniec klasyczny stanowi podstawę niemal wszystkich rodzajów tańca artystycznego, a tancerze uprawiający tę sztukę dążą do ukazania doskonałości ciała oraz osiągnięcia harmonii i płynności wykonywanych ruchów. Piękno kroków baletowych oraz magiczna atmosfera, jaką tworzy balet dają wyjątkową możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch zamknięty w szlachetnej formie.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe pas baletowe, poprawią koordynację ruchową, wsłuchają się w dźwięki muzyki klasycznej, którą nauczą się interpretować, a przede wszystkim będą doskonale się bawić wyrażając swoje emocje poprzez taniec.
Dla kogo? Dla dzieci od 7 do 10 lat i młodzieży 11+
Kiedy? 13.02., 15.02., 17.02., 20.02., 22.02., 24.02., godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Daria Zarzeczna

Warsztaty taneczne dancehall i hip-hop
Dancehall to styl tańca, który narodził się na Jamajce – czuć w nim gorące słońce Karaibów, energetyczną moc południa i basowe rytmy zarażające dobrą energią. Hip-hop z kolei wywodzi się z kultury afroamerykańskiej i łączy w sobie techniczne kroki oraz gesty i mimikę dodawane do każdego ruchu będące ekspresją odpowiadającą konkretnym emocjom.
Nie musisz mieć tanecznych umiejętności, wystarczy, że dasz z siebie 100% pozytywnej energii i weźmiesz ze sobą dobry humor! Daj się porwać dźwiękom muzyki i wyraź siebie poprzez taniec!
Dla kogo? Dla dzieci 8-11 lat i młodzieży 12-15 lat
Kiedy? 20.02., 21.02., 22.02., 23.02., 24.02, godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Paulina Woźniak

Warsztaty wokalne
Wejdź w magiczny świat utworów Disney’a i rozśpiewaj się w hitach „Pół kroku stąd” i „Nie bój się chcieć” pod okiem instruktora Damiana Rybickiego i akompaniatora Kacpra Odrobnego.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Wsłuchają się w swój własny głos, poznają jego możliwości, a przede wszystkim wyrażą swoje emocje poprzez muzykę.
Dla kogo? Dla dzieci od 9 lat
Kiedy? 13.02., 14.02., 15.02., 16.02., 17.02., godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Damian Rybicki

Warsztaty cyrkowo-teatralne
Warsztaty cyrkowo-teatralne z elementami sztuki cyrkowej prowadzone są w formie zabawy, podczas której usprawnisz koordynację wzrokowo-ruchową, zaangażujesz obie półkule mózgowe, będziesz stymulował zmysły, poćwiczysz równowagę, nauczysz się cierpliwości i wytrwałości, a ponadto będziesz miał wiele satysfakcji i radości.
Podczas warsztatów uczestnicy będą bawić się, wykonywać praktyczne ćwiczenia i zadania, poznawać siebie nawzajem i odkrywać swoje potencjały.
Dla kogo? Dla dzieci od 6 lat
Kiedy? 20.02., 21.02., 22.02, godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Kamil Malecki

Robotyka
Jeśli jesteś fanem klocków lego i programowania, to warsztaty z robotyki są właśnie dla Ciebie! Podczas zajęć zbudujesz, zaprogramujesz i ożywisz małe robociki z klocków lego i będziesz miał przy tym mnóstwo frajdy!
Dla kogo? Dla dzieci od 10 lat
Kiedy? 16.02., 17.02., godz. 10.00-12.00
Prowadzenie: Maciej Dzioba

Wokalno-instrumentalne zabawy
Jeśli chcesz rozwinąć swoją kreatywność, śpiewać i grać na instrumentach, przyjdź na zabawy wokalno-instrumentalne. Będziesz mógł stworzyć podkład perkusyjny do największych hitów, bawiąc się dźwiękami.
Podczas warsztatów nauczysz się, jak należy oddychać podczas śpiewu, poznasz zasady emisji głosu i zobaczysz, jakie ćwiczenia należy wykonywać, by zwiększyć możliwości swojego głosu.
Dla kogo? Dla dzieci od 7 lat
Kiedy? 23.02., godz. 10.00-12.00 i 24.02. godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Piotr Szkocki

Warsztaty ukulele
Ukulele to maleński instrument, który nosi w sobie esencję muzyki – można zagrać na nim melodię, harmonię, a także stworzyć swoją własną sekcję rytmiczną.
Już po pierwszym dniu warsztatów uczestnicy będą potrafili zagrać prosty akompaniment do piosenki. Będą grać i bawić się razem, bo nic tak nie łączy i nie buduje nowych relacji, jak wspólna nauka i zespołowe brzmienie, które finalnie da niesamowity efekt.
Dla kogo? Dla dzieci od 10 lat
Kiedy? 13.02., 14.02., 15.02., godz. 12.00-14.00
Prowadzenie: Bartek „Orzeu” Orłowski

Bal Karnawałowy dla dzieci

W programie:
- słodki poczęstunek
- woda mineralna
- zadania konkursowe
- nagrody dla najciekawszych kostiumów
- animacje
- tańce hulańce

Do zobaczenia 4 luty 2023 r o godz. 12:00
Miejski Ośrodek Kultury
Siedziba tymczasowa ul. Traugutta 4
Wejściówki 25 zł, opiekunowie 0 zł
do kupienia przez StrefeZajęć oraz w recepcji MOK

Zapraszamy

Czesław Mozil ponownie odwiedzi Police, prezentując swój nowy repertuar.

Artystyczna uczta już w marcu w hotelu Dobosz.

           

Czesław Mozil to ceniony twórca, który dał się poznać polickiej publiczności jako charyzmatyczny artysta, którego muzyka wzrusza i skłania do refleksji, a niejednokrotnie również bawi i zaskakuje. Muzyk w przenikliwy sposób lawiruje między emocjami odbiorców, prowokując ich do przemyśleń swoimi niezwykle celnymi komentarzami do bieżących spraw. Niejednokrotnie porusza tematy trudne, społecznie ważne i wielowątkowe, które przedstawia w charakterystyczny dla siebie sposób. Jego oryginalny styl da się wychwycić zarówno w warstwie brzmieniowej, jak i językowej tworzonych kompozycji.

Jego koncerty za każdym razem są perfekcyjnie przygotowanym spektaklem, stanowiącym unikatowe połączenie muzycznej uczty ze stand-upem okraszonym błyskotliwymi komentarzami do otaczającej nas rzeczywistości. Nie inaczej będzie tym razem! Publiczność będzie mogła cieszyć ucho utworami znanymi i lubianymi, ale również wsłuchać się w nowe kompozycje pochodzące z dwóch ostatnich albumów wydanych w ciągu minionego roku. Pierwszy z nich to rewelacyjnie przyjęta przez krytyków muzycznych #IDEOLOGIAMOZILA, drugi to „Inwazja Nerdów” nagrany z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju. Ostatnio wydana płyta to już dziewiąty album w dorobku artystycznym muzyka, który jest absolwentem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, w klasie akordeonu. Mozil to nie tylko autor tekstów i kompozytor, ale również aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna, laureat czterech Fryderyków i potrójnej platyny. Na scenie muzycznej występuje już od ponad dwóch dekad, niezmiennie zarażając swoją wrażliwością słuchaczy. Zaplanowany w Policach koncert z pewnością przypadnie do gustu publiczności w każdym wieku. Serdecznie zapraszamy!

Koncert odbędzie 16 marca o 19.00 w hotelu Dobosz. Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych bilety.fm (https://bilety.fm/pl/muzyka/8111-czeslaw-mozil-solo-hotel-dobosz-police.html) oraz kupbilecik.pl (https://czeslawspiewa.kupbilecik.pl/), a także w Miejskim Ośrodku Kultury. Warto zrobić to już teraz, ponieważ w przedsprzedaży cena biletów to 75 złotych. 

 


Sala baletowa Miejskiego Ośrodka Kultury zostanie wyposażona w nowoczesny, mobilny sprzęt do ćwiczeń.

Miejski Ośrodek Kultury jest jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Siecie Elektroenergetyczne grantowi sala baletowa zyska dodatkowe wyposażenie – lustra przejezdne, mobilne drążki oraz zaawansowany technologicznie sprzęt nagłaśniający. Z nowych urządzeń skorzystają przede wszystkim uczestnicy warsztatów prowadzonych przez instruktorki Companii Baletowej, ale też członkowie innych działających przy MOK-u zespołów w zależności od aktualnych potrzeb.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników. Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, który po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Zapisy przez Strefę Zajęć:

https://bit.ly/3QpsPmJ

https://bit.ly/3KY583T