Plakat informujący o bezpłatnych zajęciach e-citizen

Chcesz spróbować swoich sił w robotyce?
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W POLICACH
zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na bezpłatne zajęcia
e-Citizen i programowanie Lego Spike
szczegółowe informacje - tel. 91 312 10 55
Zapisy do 30 września 2021 r.
Liczba miejsc ograniczona.

Ale Cyrk!
W tym słowie mieści wiele znaczeń, od wspomnień z oglądanych przedstawień na arenach namiotu cyrkowego, współczesne Festiwale cyrku współczesnego tj. Carnaval Sztukmistrzów czy po określenie potoczne „ale cyrk” odwołujące się do czegoś niespodziewanego i zaskakującego.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach chcemy te słowa zdefiniować na nowo.

Zapraszam wszystkich chętnych od lat co najmniej 11-tu do nowopowstającej grupy cyrkowej, która będzie skupiała się na pracy i kształtowaniu umiejętności kojarzonych z cyrkiem, tj. żonglerka, balans i różne dziedziny ekwilibrystyki oraz podstaw akrobatyki partnerskiej.
Metody kształtowania takich umiejętności opierają się na procesach grupowych, tj. wspólna zabawa, warsztat rozwijający dane umiejętności cyrkowe oraz samodzielnej pracy w bezpiecznym środowisku.
Umiejętności te w różnym stopni wpływają na rozwój młodego (i nie tylko) człowieka. Począwszy od żonglerki, która pomaga integrować obie półkule i pozwala lepiej rozwijać poczucie przestrzeni w relacji ciało-obiekt oraz ręka-oko, a idąc dalej ekwilibrystyka oraz balans, która wspomaga ośrodek równowagi i umiejętności związane z wyczuciem ciała w przestrzeni, a także akrobatyka partnerska pozwalająca na pracę nad zaufaniem oraz ogólną sprawnością fizyczną.

Zapisy wyłącznie przez STREFĘ ZAJĘĆ:  /https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32530/

Czas trawania: 90 minut
Zapraszam serdecznie,
Prowadzący: Kamil Malecki

BIO
Kamil Malecki - performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Postacią Jarzyny zajmuje się od 2019 roku.
Motto: „Poważnie zajmuje się pozornie niepoważnymi rzeczami!”
Super moc: Naleśniki i dobra kawa

Plakat zapowiadający warsztaty bębniarskie

Gra na bębnach afrykańskich pomaga usprawniać funkcje percepcyjno-motoryczne, poprawia kondycję psychofizyczną i percepcję słuchową. Młodzi uczniowie uczą się pracować w grupie, są świadomi własnej roli w pracy zespołowej. Wspólne muzykowanie zmusza ich do koncentracji i wzajemnego słuchania się podczas gry. Dzięki grze na bębnach uczniowie zamknięci otwierają się, a osoby cierpiące na problemy z koncentracją - stają się bardziej precyzyjne i cierpliwe.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę.

Zapisy wyłącznie przez strefę zajęć: 

godz. 15.00 - grupa 8-11 lat   Zapisy grupa młodsza

godz. 16.00 - grupa powyżej 11 lat   Zapisy grupa starsza

Warsztaty prowadzi Ryszard Dziubak

Plakat zapowiadający spektakl sztuki cyrkowej dla dzieci - Hop, ku przygodzie!

Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza 26 września 2021 r. o godzinie 16.00.

Hop, Ku Przygodzie!

Spektakl sztuki cyrkowej dla dzieci

Cena biletu 20 zł
Na przygodę trzeba być uważnym i otwartym. Jeżeli nie dostrzeżemy jej w odpowiednim momencie, ucieknie i jak królik schowa się do swojej nory. Jedna z takich przygód czai się tuż za rogiem. Kamil żongler zaprasza do swojego świata wirujących w powietrzu piłek, obręczy i maczug. Zobaczymy dokąd zaprowadzi naszego bohatera jego psotny czerwony nosek i co może ukrywać się za na pozór zwykłymi rzeczami. Spektakl to propozycja do rodzinnego spędzenia czasu dla tych zupełnie małych i dużych, z brodami, wąsami i tych bez nich też.

Kamil Malecki – performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Gdzie kupić bilet?


 

 

Plakat zapowiadający seanse kinowe we wrześniu 2021

27 września 2021   godz. 16.00

Wielka Mała Stopa 2
Bigfoot Family
Reż. Jeremy Degruson/Ben Stassen
Prod. Polska 2020, 89 min

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

Gdzie kupić bilet?


 

27 września 2021   godz. 18.00

„Teściowie”
Reż. Kuba Michalczuk
Wyk. Marcin Dorociński, Iza Kuna, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz
Prod. Polska 2021, 81 min

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary

Gdzie kupić bilet?


 

27 września 2021   godz. 19.45

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”
Reż. Mateusz Rakowicz
Wyk. Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Rafał Zawierucha, Marta Wągrocka, Jakub Gierszał
Prod. Polska 2021, 93 min


"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

Gdzie kupić bilet?


Zapisy na zajęcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego wyłącznie przez Strefę Zajęć.
Zapraszamy do logowania się na portalu STREFA ZAJĘĆ /www.zajecia.mokpolice.pl/, który ułatwi korzystanie z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.
Strefa zajęć to platforma internetowa, gdzie znajduje się pełna oferta zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego.
Na stronie możemy:
- zapisać się na zajęcia,
- zdobyć informacje i szczegóły dotyczące harmonogramu zajęć,
- zapłacić on-line za zajęcia.