Warsztaty wokalne z Damianem Rybickim już od września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach!

W nowym roku szkolnym Miejski Ośrodek Kultury w Policach proponuje wszystkim zainteresowanym nauką śpiewu i rozwinięciem potencjału swojego głosu zajęcia z Damianem Rybickim, półfinalistą siódmej edycji The Voice of Poland. Warsztaty wokalne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone będą indywidualnie lub w grupach, w zależności od personalnych preferencji uczestników. Instruktor zaprasza do udziału zarówno tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, jak i tych, którzy kontynuują swoją przygodę ze śpiewem.

Wokalne Konsultacje Twórcze to propozycja dla tych, którzy pragną poznać możliwości swojego głosu i wyrazić siebie poprzez muzykę. To również szansa na napisanie własnego tekstu, który z pomocą instruktora zmieni się w utwór muzyczny. Podczas zajęć nauczyciel pomoże otworzyć się na nowe interpretacje, dopasowane do indywidualnych cech i potrzeb uczestników.

W Studiu Rozwoju Wokalnego, w którym spotkania będą odbywać się w większych grupach, uczestnicy nauczą się przede wszystkim słuchać siebie nawzajem, by z powodzeniem śpiewać w wielogłosie. Będą pracować na repertuarze współczesnej muzyki rozrywkowej, który po odpowiednim przygotowaniu będą mogli zaprezentować na wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Uczestnicy chętni do udziału w zajęciach będą trenowali z wykwalifikowanym instruktorem, doświadczonym pedagogiem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest m.in. zdobywcą Grand Prix na Warsaw Gospel Days w 2006 roku, wyróżnienia dla najlepszego zespołu z regionu zachodniopomorskiego na festiwalu GRAMY 2009 i najwyższego lauru na festiwalu SMAK w Myśliborzu 2009 z zespołem So Cool Band, który współtworzył w latach 2008-2011.

Wszystkich zainteresowanych nauką śpiewu zapraszamy do zapisów poprzez portal strefazajec.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Zapisy przez Strefę Zajęć:

https://bit.ly/3QpsPmJ

https://bit.ly/3KY583T

 

 

 

 

 

Już niebawem Galeria OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wypełni się pracami rysownika Pawła Kuczyńskiego. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ilustracje prasowe cenionego na całym świecie artysty.

Paweł Kuczyński to urodzony w Szczecinie w 1976 roku, uznany w świecie rysownik satyryczny, który za swoje znakomite ilustracje, komentujące otaczającą nas rzeczywistość, został uhonorowany rekordową liczbą nagród w konkursach na całym świecie. W swoim dorobku twórczym ma 150 wyróżnień i nagród o zasięgu międzynarodowym, m.in. Grand Prix 26. Nasreddin Hodja Cartoon Contest w Turcji (2006), I nagrodę International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008) czy II nagrodę World Press Cartoon Sintra 2011.

Swój talent szlifował podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończył w 2001 roku, broniąc dyplom w zakresie rysunku u prof. Józefa Drążkiewicza. Od niemal 20 lat zajmuje się rysunkiem satyrycznym, a w ostatnich latach rysunkiem prasowym. Współpracuje z tygodnikami Wprost, Newsweek, Nie, dziennikiem Gazeta Wyborcza oraz miesięcznikiem Charaktery, gdzie poprzez swoje ilustracje interpretuje aktualne wydarzenia. Jego rysunki można zobaczyć również na okładkach albumów muzycznych i książek, w podręcznikach szkolnych i testach egzaminacyjnych w wielu krajach na świecie. Prace Kuczyńskiego niejednokrotnie stanowiły również ilustrację do kampanii społecznych, takich jak „Domowe zasady ekranowe” czy „Broń gotówki”.

Jego rysunki są przenikliwą obserwacją i ironicznym komentarzem do problemów współczesnego świata, odwołują się do bieżących wydarzeń poruszających opinię publiczną, błyskotliwie i celnie wskazują zagrożenia, prowokując do refleksji. Ilustracje Kuczyńskiego stanowią swoisty dialog z odbiorcą – nie wskazują mu jedynej możliwej drogi interpretacji lecz domagają się reakcji, impulsu do dalszej analizy. Stąd z pewnością wynika niekwestionowana popularność autora, który pozostaje blisko spraw ważnych dla współczesnego człowieka.

Wernisaż Pawła Kuczyńskiego pt. „Ilustracje prasowe” odbędzie się 23 września o 19:00 w Miejskim Ośrodku kultury w Policach.