Artykuł informujący o działaniach MOK w okresie pandemii

policki MOK w przestrzeni internetowej

MOK w Policach nie zapomina o swoich widzach. Nowe pomysły, realizowane są w nowy sposób, innymi dotąd narzędziami skierowane są do dorosłych, dzieci, młodzieży. By ocalić kulturę od zapomnienia, zaprasza do włączenia nowe działania. Jak wygląda policka aktualna oferta?

Aktualna działalność w sieci

Nowością, która ma szansę wpisać się na długi czas w stałą ofertę MOK-u, jest produkcja i publikacja „Gawęd Historycznych” w plenerze. Autorem i realizatorem gawęd od lat jest Jan Matura, teraz jednak z udziałem zespołu pracowników MOK, inicjatywa nabrała świeżości. Dodatkowym walorem historycznych opowieści jest przestrzeń, w których się odbywa. Obejrzeliśmy już gawędę o Dębie Bogusława, o Głazie Hermana Lensa, o Runiach Klasztoru Augustiańskiego w Jasienicy, a także o Polickim Lapidarium. W realizacji są już kolejne produkcje.

Najmłodszym zaś zabawę zapewnia „Smokuś” w wykonaniu Piotra Szkockiego. Edukacyjne filmy z zakresu tańca, rytmiki i ciekawie dobranych piosenek, aktywizują do wspólnej zabawy. Nowością w MOK była też realizacja trzech cyklów warsztatów scrapbooking'u. Liczna grupa ok 20 osób (w każdej edycji) pracowała on-line z Barbarą Bartosiewicz, wykonując wspaniałe prace we własnych domach.

Również muzycy działali i nagrywali w polickim MOK -u. Mogliśmy podziwiać młodzież w pokazie powarsztatowym gry na bębnach Djembe z prowadzącym Ryszardem Dziubakiem i Teatrem Elipsa. W ostatnim czasie odbyły się także nagrania do konkursów muzycznych w wykonaniu: uczestniczek Studia oraz nagrania w ramach współpracy z SOSW w Policach.

Z zakresu fotografii ruszył właśnie wieloaspektowy projekt Tomasza Łoja o solarigrafii. Intrygujący film wprowadzający do działań jest już dostępny na FB MOK.

Konkursy

Duża frekwencja konkursów on-line, sprawiła, że planowane są już ich kolejne edycje. Jak dotąd w trzech plastycznych konkursach udział wzięło ok 30 – 40 osób w każdym. Nadsyłane prace w konkursach: „Wiosna”, „Kartka na walentynki”, „Mały maraton plastyczny” odznaczały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością dzieci i młodzieży. Wiele z prac zostało nagrodzonych, wszystkie zaś podziwiane i doceniane.

Wystawa malarstwa

W świeżo odmalowanej Galerii OBOK, eksponowana jest aktualna, nowa wystawa prac Elżbiety Kisiel Gładkowskiej pt. „Cykle i drogi”. Zdobi ściany siedziby MOK, która gdy tylko znów będzie dla Państwa otwarta, mamy nadzieję zyska wielu zwolenników.

Koncerty

W ostatnich miesiącach MOK zrealizował także koncerty. Dużym uznaniem i szerokim odbiorem (ponad 1400 widzów) cieszył się koncert zespołu Jackpot. Kolejnym pomysłem, który jest w trakcie realizacji, to publikacja w odcinkach koncertu współczesnej muzyki z gier komputerowych w wykonaniu muzyków klasycznych z zespołu Movie Music Quintet. Jak dotąd mogliśmy uczestniczyć w wykonaniu „Gry o Tron” oraz „Wiedźmina”. Kolejne części koncertu wciąż przed nami.

Zajęcia artystyczne on-line

Regularnie instruktorzy MOK prowadzą zdalne zajęcia z edukacji artystycznej. W taki sposób pracują Compania Baletowa, gra na instrumentach perkusyjnych, Studio Wokalne, Teatr Elipsa. Zajęcia odbywają się w ramach kontynuacji regularnych prób ale także pomagają opracowywać, poszukiwać zespołom nowych form pokazywania się w sieci. Zespoły przeprowadzają on-line spotkania układając scenariusze do swoich przyszłych produkcji. Regularnie powadzone są także zajęcia plastyczne dla dorosłych.

Nabieramy rozpędu…

Wszystkie działania publiczność może śledzić na FB i Instagramie MOK. Warto tam zaglądać, gdyż w najbliższych planach jest realizacja kolejnych produkcji. Na ich ostatecznym kształtem czuwają Piotr Broda i Tomasz Łój. W realizacji są już: kolejna Gawęda Historyczna Jana Matury, następne części koncertu z muzyką do gier, najbliższa premiera: „Suita Harry Potter”, kontynuacja cyklu poświęconego solarigrafii, nagranie wiosennego teledysku, niespodzianka z okazji dnia dziecka, kontynuacja muzyczno-ruchowych filmików dla najmłodszych.

Solarigrafia. Niezwykły projekt fotograficzny.

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że to Police są stolicą solarigrafii - niezwykłej techniki fotograficznej. W tym krótkim materiale bardzo ogólnie przybliżamy historię niezwykłego spotkania, do którego doszło nieco ponad 20 lat temu na terenie starej fabryki paliwa syntetycznego w Policach. Rozpoczynamy ciekawy projekt, który ma na celu propagowanie i promocję tej koncepcji fotograficznej bo tak w zasadzie należy klasyfikować solarigrafię.  Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu. Co trzeba zrobić?

Wystarczy napisać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod nr. telefonu 691-994-944 aby otrzymać gotowy aparat fotograficzny wraz z instrukcją obsługi. Zamontować w dowolnym miejscu i…. naświetlać wyjątkowo długo. Cierpliwość zostanie nagrodzona ponieważ uzyskane fotografie są niesamowite.

 Zapraszamy

Plakat zapowiadający wystawę malarstwa Elżbiety Kisiel-Gładkowskiej zatytułowany Cykle i drogi

Wystawa malarstwa „Cykle i drogi”

GALERIA OBOK  Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Plakat zapowiadający występ kabaretu Ani Mru Mru

Kabaret Ani Mru Mru w najnowszym cyrkowym programie! Cirque de Volaille – ewidentnie miało być Voila, no ale jest jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, oczywiście nie wieprzową, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku!

13 czerwca 2021 r.

godzina 18.00 i 20.30

termin potwierdzony przez organizatora, zakupione wcześniej bilety zachowują ważność.