W dniach 31 maja – 12 czerwca 2021r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć projekcie, który jest współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ pt. „Otwórz się na język – odkryj nowe możliwości” w ramach edukacji dorosłych.
Przygotowania do wyjazdu trwały od kilku miesięcy, wykorzystując czas pandemii aktywnie pobieraliśmy lekcje języka angielskiego na grupowych oraz indywidualnych zajęciach. Przed wyjazdem wykonaliśmy testy znajomości języka angielskiego, które zakwalifikowały nas do odpowiedniego poziomu nauczania, dzięki temu na miejscu trafiliśmy do różnych grup zgodnie z naszym poziomem wiedzy. Dwutygodniowy kurs języka angielskiego w szkole Maltalingua School of English na Malcie to bardzo ciekawe doświadczenie, a zarazem wyzwanie, które podjęliśmy z wielką przyjemnością.

Nauka języka angielskiego w szkole w międzynarodowym otoczeniu uczniów z całego świata to cenne doświadczenie, które mobilizowało do wykorzystywania naszych umiejętności, a tym samym pozwalało praktycznie korzystać z nabywanej wiedzy. Poznaliśmy ciekawych ludzi z którymi nawiązaliśmy międzynarodowe przyjaźnie.

   

Zajęcia odbywały się codziennie w trybie dwuzmianowym, a wolny czas aktywnie wykorzystywaliśmy na naukę, zwiedzanie pięknej wyspy, korzystanie z uroków tamtejszych plaż oraz specjałów miejscowej kuchni.

  

  

  

Malta to kraj dwujęzyczny, a język angielski jest powszechnie stosowany dlatego w praktyczny sposób mogliśmy szlifować nasze umiejętności. Szkoła Maltalingua poza lekcjami oferowała uczniom możliwość poznawania wyspy poprzez organizację ciekawych wycieczek, z których chętnie korzystaliśmy.

  

  

Malta zachwyciła nas swoją architekturą, historią oraz pięknym wybrzeżem, pozostanie w naszych wspomnieniach na bardzo długo, a zdobyta wiedza z pewnością będzie przez nas wykorzystywana. To doświadczenie pobudziło w nas potrzebę kontynuacji nauki angielskiego oraz wiarę w nasze możliwości.

  

Dziękujemy „Erasmus +” za możliwość nauki w tak pięknym otoczeniu.