Ale Cyrk!
W tym słowie mieści wiele znaczeń, od wspomnień z oglądanych przedstawień na arenach namiotu cyrkowego, współczesne Festiwale cyrku współczesnego tj. Carnaval Sztukmistrzów czy po określenie potoczne „ale cyrk” odwołujące się do czegoś niespodziewanego i zaskakującego.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach chcemy te słowa zdefiniować na nowo.

Zapraszam wszystkich chętnych od lat co najmniej 11-tu do nowopowstającej grupy cyrkowej, która będzie skupiała się na pracy i kształtowaniu umiejętności kojarzonych z cyrkiem, tj. żonglerka, balans i różne dziedziny ekwilibrystyki oraz podstaw akrobatyki partnerskiej.
Metody kształtowania takich umiejętności opierają się na procesach grupowych, tj. wspólna zabawa, warsztat rozwijający dane umiejętności cyrkowe oraz samodzielnej pracy w bezpiecznym środowisku.
Umiejętności te w różnym stopni wpływają na rozwój młodego (i nie tylko) człowieka. Począwszy od żonglerki, która pomaga integrować obie półkule i pozwala lepiej rozwijać poczucie przestrzeni w relacji ciało-obiekt oraz ręka-oko, a idąc dalej ekwilibrystyka oraz balans, która wspomaga ośrodek równowagi i umiejętności związane z wyczuciem ciała w przestrzeni, a także akrobatyka partnerska pozwalająca na pracę nad zaufaniem oraz ogólną sprawnością fizyczną.

Zapisy wyłącznie przez STREFĘ ZAJĘĆ:  /https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32530/

Czas trawania: 90 minut
Zapraszam serdecznie,
Prowadzący: Kamil Malecki

BIO
Kamil Malecki - performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Postacią Jarzyny zajmuje się od 2019 roku.
Motto: „Poważnie zajmuje się pozornie niepoważnymi rzeczami!”
Super moc: Naleśniki i dobra kawa