Plakat zapraszający do śpiewania w postscriptu

Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM” powstał w 2000 r. Założycielkami chóru były: Prof. Iwona Wiśniewska-Salamon i Anna Ryl – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.
Zespół działa na zasadach samodzielnego stowarzyszenia. Członkowie chóru chcą śpiewem rozsławiać region i Police w kraju oraz za granicą. Koncertowali już w wielu miejscach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Estonii, Czechach, Szwecji, we Francji, Włoszech, na Litwie, w Łotwie. W swoim repertuarze Postscriptum posiada różnorodne gatunki muzyki. Wykonuje m.in. utwory ludowe, sakralne, gospel oraz współczesną muzykę rozrywkową. Członkowie chóru uczestniczą w warsztatach chóralnych, gdzie szkolą swoje głosy i pracują nad repertuarem oraz nawiązują współpracę innymi chórami. W 2020 roku zdobyli brązową statuetkę na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów, Chórów i Zespołów Kameralnych. Chór należy również do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – oddział w Szczecinie.
Prof. Iwona Wiśniewska-Salamon kierowała chórem do 2006 roku, a do 2018 Marzena Więch, Od grudnia 2018 prowadzenia chóru podjęły się Aleksandra Przybyła i Bogna Jaśkiewicz.
Obecnie dyrygentem chóru jest Aleksandra Przybyła – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dyrygentury chóralnej dr hab. Barbary Halec. W 2020 roku ukończyła również z wyróżnieniem Wokalistykę na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu dr. Barbary Żarnowieckiej. Studentka Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych w Polsce i zagranicą. Prowadzi również Studio Wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.
Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM” zaprasza nowych chętnych do pracy w zespole.