Śladami Anny Atkins czyli cyjanotypowe impresje.

Cyjanotypia to bardzo ciekawa i szlachetna technika fotograficzna, dzięki której uzyskujemy zdumiewające zdjęcia. To wszystko w wyniku nieskomplikowanego i bardzo przyjemnego procesu chemicznego bazującego na światłoczułości soli żelaza. Metoda została wynaleziona w 1842 roku przez angielskiego astronoma, chemika i fizyka Sir Johna Herschela. Początkowo służyła do kopiowania schematów radiowych, planów, rycin i notatek.  Do fotografowania jako pierwsza użyła jej Anna Atkins, wspaniała fotografka i botaniczka, która wykonała niesamowite zdjęcia alg morskich i przy okazji wydała pierwszą na świecie książkę ilustrowaną fotografiami.

Efekty są zaskakujące, a sam proces łatwy i przyjemny.

Dlaczego warto przyjść na zajęcia?
- nauczysz się wykonywać zdjęcia przy użyciu procesu cyjanotypii;
- wykonasz własne unikatowe odbitki fotograficzne, które doskonale ozdobią wnętrza twojego domu;
- spędzisz świetnie czas – dobra zabawa gwarantowana;
- nie musisz znać się na fotografii – wystarczy dobry humor!

Sobota 21.01.2023  godz. 10:00 – 13:00
Liczba miejsc ograniczona.
Koszt uczestnictwa 35 zł/os

Zajęcia poprowadzi:
Tomasz Łój - fotograf, zaangażowany animator kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach pełni funkcję kierownika galerii "OBOK", jest organizatorem licznych wystaw fotograficznych i malarskich. Nauczyciel, pedagog w Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie. Stworzył projekt edukacyjno-kulturalny pt. Objazdowy Fotograf, który wskrzesza dawne techniki fotograficzne.

Zapraszamy serdecznie!

Zapisy: