Wystawa Doroty Wojciechowskiej-Danek „Pracownia ilustracji”

Dorota Wojciechowska-Danek to ilustratorka młodego pokolenia o rozpoznawalnej, miękkiej kresce.Murale jej autorstwa można spotkać na szczecińskich ulicach.

Jest autorką ilustracji do kilkunastu pozycji książkowych, z powodzeniem tworzy również ilustracje prasowe i naścienne.  Rodzinnym miastem ilustratorki są Police, zaś w Szczecinie w Liceum Plastycznym rozpoczęła edukację artystyczną. Na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu.

Na wystawie Doroty Wojciechowskiej – Danek możemy prześledzić proces powstawania ilustracji. Mamy okazję przyjrzeć się rysunkom przed obróbką cyfrową, a efekt końcowy odnaleźć w gotowej publikacji. Zbiór prac obejmuje mi.n.: książki: „Parzyziółko” (autorstwa ilustratorki), „Duszan” Antoniny Todorović, serie książek „PILOTKA” Piotra Wawrzeniuka, „Szelestwory i inne potwory” Doroty Kassjanowicz.

Obk prac komercyjnych, wystawie towarzyszą rysunki stworzone na potrzeby prywatne, obejmujące miniony rok.

Zapraszamy! Galeria OBOK

wstęp wolny