Śpiewniki patriotyczne, tradycyjnie już organizowane dla uczczenia polskiej niepodległości, zainaugurowały działalność sali widowiskowej. W całkowicie odmienionej przestrzeni policzanie wyśpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne, celebrując w ten sposób wolność.
Niezwykłe emocje towarzyszyły weekendowym wydarzeniom, które po dwuletniej przerwie powróciły na scenę polickiego MOK-u. Licznie zgromadzoną na widowni publiczność powitała Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, która z niemałym wzruszeniem zaprosiła zebranych do wspólnego świętowania, zaznaczając, że powrót do tego miejsca jest dla naszej lokalnej społeczności wielkim wydarzeniem. Zaraz potem na scenie rozpoczęło się magiczne widowisko, które wzbudziło zachwyt przybyłych gości. Po rozsunięciu kurtyny na ekranie wyświetlona została prezentacja, przedstawiająca zmiany w polickim ośrodku kultury na przestrzeni lat. Chwilę później na scenie rozegrał się spektakl muzyki i dźwięku, prezentujący spektrum możliwości technologicznych zmodernizowanej sali. W kolejnej części koncertów głos został oddany publiczności, która z wielką chęcią przystąpiła do wspólnych śpiewów, a w sali rozbrzmiała atmosfera radości i zjednoczenia. Śpiewom towarzyszyły wizualizacje, przygotowane przez wykładowczynie Akademii Sztuki w Szczecinie: dr Ewelinę Adam-Wadas, mgr Natalię Gałędzką i mgr Katarzynę Mularczyk.
Podczas niedzielnego koncertu na scenie zadebiutowały dzieci z polickich szkół i przedszkoli, członkowie Dziecięcej Grupy Wokalnej oraz tancerki Companii Baletowej. Najmłodsze pokolenie policzan we wzruszający sposób okazało swój patriotyzm, nie tylko w śpiewie, ale również w tańcu. Już po raz kolejny młodzi mieszkańcy naszej gminy zachwycili znajomością utworów patriotycznych, chętnie zgłaszając się do prezentowania swoich umiejętności wokalnych na scenie. Ci, którym nie zabrakło odwagi, by zaśpiewać przed 400-osobową publicznością, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Natomiast dla wszystkich uczestniczących w niedzielnym koncercie w holu MOK-u został przygotowany poczęstunek, który był zwieńczeniem celebracji święta niepodległości.
W poniedziałek na sali widowiskowej zabrzmiały dźwięki śpiewnika patriotycznego „Ułani, ułani”, który odbył się już po raz dziesiąty. Tradycyjnie poprowadziła go znakomita śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, której towarzyszyli Maciej Skowronek przy fortepianie, a także studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie: Natalia Fałek, Elżbieta Surmacz, Piotr Figielski i Krystian Gliński oraz uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie: Milena Słomczewska, Laura Chmielewski i Antoni Płaczek. W wypełnionej po brzegi sali zebrana publiczność łączyła się we wspólnym śpiewie, w wyjątkowy sposób świętując ten szczególny w historii Polski dzień. Donośne głosy rozbrzmiewały w całym budynku, dodając uroczystego nastroju obchodom święta. Zgromadzeni na widowni goście chętnie zgłaszali się do występów solowych, co przed tak dużą publicznością wymagało nie lada odwagi. Jednak mając wsparcie prowadzącej koncert Ewy Filipowicz-Kosińskiej, wszyscy wypadli świetnie. Po koncercie na gości czekał tort i lampka szampana, by jeszcze przez chwilę można było porozmawiać w gronie rodziny i znajomych czy przyjrzeć się wystawie archiwalnych fotografii, która została przygotowana specjalnie na tę okazję.
Po pierwszych wydarzeniach, na które mogliśmy zaprosić policzan do zmodernizowanych przestrzeni polickiego MOK-u, z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.