Letnie kino plenerowe już 20 lipca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8!

Zapraszamy, by rozsiąść się wygodnie na leżakach i zrelaksować podczas seansu, który z pewnością zapewni dużą dawkę dobrego humoru i pozytywnych emocji!

Polska komedia „Miłość jak miód” to opowieść o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?

*Opis dystrybutora

Kiedy? 20 lipca (sobota), godz. 22:00

Gdzie? Polana za Szkołą Podstawową nr 8

Wstęp wolny

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach szydełkowania w technice amigurumi organizowanych w okresie wakacyjnym! To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się tworzenia uroczych, ręcznie robionych wyrobów z włóczki. Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania, zapewniamy przyjazną atmosferę oraz wsparcie doświadczonych instruktorów. W ramach warsztatów wykonamy koszyczek na skarby nastolatki ze sznurka oraz podkładkę ze sznurka bawełnianego.

Warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci od 6 lat. Zajęcia obejmują indywidualną pracę twórczą nad projektowaniem i wykonaniem małej sceny teatralnej oraz pacynek i kukiełek do wymyślonego przedstawienia. Zajęcia zapewniają rozwój kreatywności, sprawności manualnej, koncentracji oraz zapewniają świetną zabawę w grupie.

Wiek od 6 do 12 lat
Ilość uczestników: 12
Czas trwania warsztatów 3 godziny

Termin:  wtorek        6.08.2024   godz.10:00 - 13:00
                środa       7.08.2024   godz.10:00 - 13:00

Wstęp wolny!

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy: tel. 91-312-10-55

Warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci od 6 lat. Zajęcia obejmują indywidualną pracę twórczą nad projektowaniem i wykonaniem poszczególnych elementów oraz działania w zespole przy budowaniu scenografii. Zapewniają rozwój kreatywności i decyzyjności, pracę z uważnością i koncentracją oraz świetną zabawę podczas aranżacji przestrzeni.

Wiek od 6 do 12 lat
Ilość uczestników: 12
Czas trwania warsztatów 3 godziny

Termin:  wtorek  13.08.2024   godz.10:00 - 13:00       

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: tel. 91-312-10-55

Daj się porwać energetycznej muzyce i uwolnij swoje emocje poprzez ruch! Przyłącz się do wspólnego treningu tanecznego w gorących, kobiecych rytmach i poczuj radość, jaką daje taniec! Dołączając do naszego spotkania, masz gwarancję znakomitej zabawy i czasu spędzonego w gronie inspirujących kobiet. Przy tym wcale nie musisz mieć umiejętności tanecznych – liczy się zabawa, a dobry humor i pozytywna energia to wszystko, czego potrzebujesz na nasze spotkanie.

 

Swobodny trening na świeżym powietrzu będzie nie tylko okazją do aktywności, która przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji, ale też do przyjemnego spędzenia czasu wśród kobiet o podobnych zainteresowaniach. Po treningu będzie można usiąść wygodnie na leżaku i przy dźwiękach muzyki zrelaksować się podczas rozmów w swobodnej, serdecznej atmosferze.

 

Weź ze sobą koleżanki i razem czerpcie radość z muzyki i tańca! Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp wolny dla wszystkich Pań, które podzielają pasję do tańca lub chcą rozpocząć zupełnie nową przygodę.

 

Trening odbędzie się w ramach Akademii Kreatywnych Kobiet, a poprowadzi go Aleksandra Sarnicka – certyfikowana instruktorka Salsation®, wulkan pozytywnej energii i dobrych wibracji, która z tańcem związana jest od 3. roku życia. Kilka lat temu trafiła na zajęcia Salsation®, które stało się jej pasją. Od tego czasu dzieli się nią z innymi, zaraża miłością do tańca, muzyki, do siebie samego i ludzi wokół.

 

Kiedy i gdzie? 23 lipca 2024 (wtorek), godz. 20:00, teren lodowiska przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

 

Czego potrzebujesz? Wygodnego obuwia i stroju niekrępującego ruchów.

WAKACYJNA CERAMIKA DLA DZIECI
Zapraszamy do TOEE na ceramiczne warsztaty dla dzieci w dniach: 8, 9, 15 i 16 lipca w godzinach: 10.00 - 13.00.
Po zajęciach można wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową (możliwość odpłatnego wypożyczenia roweru) w stronę Rezerwatu Świdwie.
Dla chętnych przygotujemy ognisko (pamiętaj o własnym prowiancie).
8 lipca (poniedziałek)
 
9 lipca (wtorek)

15 lipca (poniedziałek)

16 lipca (wtorek)