Zapraszamy na aromatyczne warsztaty z wykonywania mydła! Jeśli lubisz tworzyć własne, niepowtarzalne i całkowicie naturalne kosmetyki, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! A jeśli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem produktów do pielęgnacji na bazie wyciągów roślinnych, to przygotowanie mydła będzie idealnym wyborem, by zanurzyć się w świecie kosmetyków DIY i dać się ponieść fantazji w wyborze kolorów i zapachów. Podczas warsztatów wykonasz mydło według własnego, indywidualnego pomysłu z myślą o sobie lub w formie podarunku dla bliskiej osoby. Gwarantujemy, że z warsztatów wyniesiesz wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystasz przy tworzeniu własnych, ekologicznych kosmetyków!

Kiedy? 9 marca, godz. 10:00-12:00

Dla kogo? Dla młodzieży od 10 lat i dorosłych

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Natalia Hałgas

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Naturalne świece sojowe.

Spotkajmy się w kobiecym gronie i w przyjemnej atmosferze spędźmy kreatywny czas, wykonując ekologiczne świece sojowe! Niech nasze spotkanie będzie okazją nie tylko do pracy twórczej, ale też do rozmów w swobodnej i życzliwej atmosferze. Niech będzie to chwila relaksu wypełniona inspiracjami i pomysłami, które możemy czerpać od siebie nawzajem.

Kiedy? 8 marca, godz. 18:00-20:00

Dla kogo? Dla kobiet w wieku od 18 do 99 lat

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Natalia Hałgas

Koszt uczestnictwa: 60 zł

Zapraszamy najmłodszych na spotkanie z zabawą bez granic! Sensoplastyka to zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystuje się produkty spożywcze wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę zajęcia z zakresu sensoplastyki wspierają kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 4 lat

Gdzie? W Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Traugutta 4 (siedziba tymczasowa)

Instruktor: Justyna Gajdziel

Koszt uczestnictwa: 25 zł

Kiedy?

12 marca (wtorek) 11:00-11:45

26 marca (wtorek) 11:00-11:45

Zapraszamy na ekologiczne warsztaty scenograficzne dla dzieci! Zajęcia, prowadzone w trybie mieszanym, to połączenie pracy indywidualnej z działaniami zespołowymi o charakterze edukacyjno-rozwojowym. Uczestnicy pod okiem instruktora najpierw opracują elementy scenografii lub obiektu przestrzennego, a następnie będą świetnie się bawić przy wspólnym budowaniu. Warsztaty w takiej formule wspomogą rozwój sprawności manualnych, rozbudzą kreatywność, umiejętność koncentracji uwagi oraz współpracy w zespole. Podczas twórczej zabawy dzieci naturalnie będą przyswajać zagadnienia ekologiczno-przyrodnicze oraz ogólną wiedzę o świecie.

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty pt. "Wymówki wirtuoza" – spotkanie, które przeniesie dzieci w świat zabawnych łamańców językowych, krzyżówek słownych i ekscytujących przygód z językiem. Szykuję się nie tylko zabawa, ale również edukacyjna podróż po krainie kreatywności i sztuki mówienia.Wspólnie odkryjemy tajniki języka polskiego i zagadnienia związane z poprawną wymową. Poprzez różnego rodzaju gry słowne dzieci rozwiną zdolności logicznego myślenia, oraz prawidłowego oddechu. Wszystko w atmosferze śmiechu i zabawy. To wyjątkowe wydarzenie, które połączy zabawę z nauką, rozwijając jednocześnie umiejętności językowe w kreatywny sposób.

PLENEROWE WARSZTATAY CERAMICZNE.

WYPAŁY ALTERNATYWNE : RAKU, SAGAR , HORSE HAIR , PIÓRKO, OBWARA, MLEKOWANIE. NAKED RAKU ,COOPPER MATT .

PROGRAM:

- wprowadzenie do zagadnień alternatywnych technik wypału ceramiki,

- modelowanie i formowanie z ręki i na formie z wykorzystaniem gliny rakuwaria,

-szkliwienie różnymi technikami ,

-wypał w piecu gazowym z zastosowaniem techniki redukcyjnej , piórka, końskiego włosia , żurku i mleka, naked raku , coopper matt

-wypał sagar .