Ferie zimowe to czas odpoczynku, zabawy i nowych doświadczeń – a w Miejskim Ośrodku Kultury zdecydowanie nie było mowy o nudzie! Tutaj każdego dnia działo się tak wiele, że na brak pomysłów nikt nie mógł narzekać.
Tegoroczne ferie zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury jak zawsze pełne były twórczej energii, różnorodnych aktywności i radosnych spotkań. Każdego dnia w polickim MOK-u było gwarno i kolorowo, ale przede wszystkim pasjonująco, inspirująco i baaardzo różnorodnie. Wśród wielu propozycji zajęć przygotowanych przez instruktorów każde dziecko z łatwością mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, by rozwinąć swoją pasję, odkryć nowe zainteresowania lub po prostu kreatywnie spędzić czas wolny w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni.
Choć ferie zimowe w naszej gminie już minęły, a dzieci po dwutygodniowej przerwie wróciły do szkoły, to uczestnicy naszych zajęć długo jeszcze będą wspominać czas wypełniony atrakcjami i twórczymi aktywnościami! Bo jak zapomnieć inspirujący zapał do działania, realizację najbardziej zwariowanych pomysłów, które rodziły się w głowach, tworzenie, budowanie, śpiewanie, fotografowanie, rzeźbienie czy majsterkowanie? Przez 10 dni warsztatów, w czasie których energia nie opuszczała nikogo, a rozbudzona wyobraźnia skutkowała kolejnymi fenomenalnymi artystycznymi dziełami, dzieci zdobywały kolejne umiejętności, ucząc się przez zabawę w atmosferze śmiechu i beztroski.
Jak wyglądały ferie w MOK-u? Najlepszą odpowiedzią jest galeria zdjęć, w której królują radość i uśmiechy albo skupienie i koncentracja na zadaniu. Uczestnicy naszych zajęć mogli wybrać spośród ponad 50 różnych aktywności, by wziąć udział na przykład w warsztatach plastycznych czy rękodzielniczych, podczas których powstawały m.in. skrzynki zdobione techniką decoupage, ceramiczne formy z gliny, maskotki, łapacze snów, czekoladowe słodkości, dekoracje do pokoju czy walentynkowe gadżety. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia łączące sztukę z nauką – warsztaty fotograficzne, budowa rakiet na wodę, podstawy lutowania czy tworzenie lamp w kształcie Księżyca. Dzieci z ogromnym entuzjazmem brały udział również w zajęciach wokalnych, śpiewając znane i lubiane dziecięce przeboje. Chętnie odwiedzały strefę gier planszowych, sprzyjającą integracji i wspólnej zabawie, z radością uczestniczyły w seansach filmowych w sali widowiskowej. Każdego dnia sala wypełniała się radosnym, dziecięcym śmiechem, a wspólne seanse filmowe były doskonałą okazją do chwili relaksu, przeżywania filmowych emocji i spędzania czasu razem w wyjątkowej, kinowej atmosferze.
Ferie w Miejskim Ośrodku Kultury bez wątpienia można było spędzić w sposób wartościowy, kreatywny i inspirujący! Ogrom warsztatów tematycznych była doskonałą okazją do nauki poprzez działanie, ćwiczenie cierpliwości, precyzji i współpracy, a także do swobodnej ekspresji twórczej. Teraz po tym pięknym czasie pozostały nam wspomnienia, uśmiechy na zdjęciach i nowe, przydatne umiejętności!


