Festiwal Komedii 2022

19.03.2022r. godz. 17:00 - "Kochane pieniążki" -  Bałtycki Teatr Dramatyczny Koszalin, cena biletów: normalny - 70 zł. ulgowy - 60 zł.

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty. Oj, tak… O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy Raya Cooneya „Kochane pieniążki” , przeciętny londyński księgowy Henry. Oto pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Nasz bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy i wieczorny lot do Barcelony… I wtedy zaczynają się kłopoty. Widzowie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego doskonale znają twórczość mistrza angielskiej farsy Raya Cooneya z przebojowego spektaklu „Mayday” (również w reż. Zdzisława Derebeckiego), który od dwóch sezonów święci triumfy na scenie BTD. „Kochane pieniążki” to farsa tak samo śmieszna, grana w równie szalonym tempie, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami. Zapraszamy!

26.03.2022r. godz. 17:00 - "Mezalians - kot i pies czyli żongler i iluzjonista" - Kamil Malecki, Patryk Kowalski, cena biletów: normalny - 40 zł. ulgowy - 30 zł.

„Mezalians - kot i pies czyli żongler i iluzjonista” - jeden wszystko pokazuje, drugi wszystko ukrywa – historie prawdziwe. Iluzja i żonglerka - obie te dziedziny bazują na precyzji, opanowaniu rekwizytu i nie lada pracy włożonej w opanowanie danej dziedziny. Obie spotykają się na scenach, festiwalach ulicy, jednak często nie idą w parze. Są różne od siebie, a każda ma swoje tajemnice i arkana schowane przed wzrokiem publiczności. Mezalians - wydarzenie to powstało przez przypadkowe spotkanie dwóch doświadczonych szczecińskich performerów na scenie, gdzie wspólnymi siłami stworzyli program przeznaczony dla dorosłych. Główną osią naszej opowieści są różne ujęcia naszego fachu scenicznego i zbadanie jak wyglądało to kiedyś. Czy historia się lubi powtarzać? Zapraszamy aby poznać odpowiedź.

1.04.2022r. godz. 19:00 - "Winda do nieba czyli czworo po czterdziestce" - Dekapro, cena biletów: normalny- 90 zł. ulgowy - 80 zł.

Wszyscy kochamy romantyczne komedie ! A kiedy są muzyczne przepadamy za nimi ! Dodajmy do smaku kilka przenikliwych obserwacji samych siebie i mamy teatralny hit! I Taka Jest- „ Winda do Nieba czyli czworo po czterdziestce”. Rozgadana, Rozśpiewana i Roztańczona! „Winda do Nieba czyli czworo po czterdziestce” to ,po raz pierwszy wystawiany na polskich scenach, przebój frekwencyjny teatrów Austrii i Niemiec. Bohaterowie: Uzależniona od złośliwości Królowa Śniegu - Magdalena, Oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń - Urszula, Akwizytor totalny, facecik w garniturku - Józef, I przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości - Andrzej, - wszyscy w tym samym wieku, zostają uwięzieni pomiędzy piętrami w windzie. Czy będzie to chwila na podsumowanie czy czas na budzące się uczucie? Jaką tajemnicę nosi każdy z bohaterów? Kto wykorzysta szanse na nową odsłonę życia? Dwie godziny mądrej muzycznej zabawy w wykonaniu wszechstronnie uzdolnionych aktorów znanych ze sceny i ekranu. W choreografii ,znanego z „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ,Krzysztofa Kris Adamskiego.

Karnety : normalny- 170 zł. ulgowy - 150 zł.  do nabycia wyłącznie w recepcji MOK