Czy Twoje dziecko marzy o odkryciu magicznego świata fotografii? Właśnie z myślą o małych pasjonatach obrazowania przygotowaliśmy cykl warsztatów pt. "Wakacje z Fotografią"!

Fotografia otworkowa.

Przygotuj się na niezwykłą podróż w głąb historii fotografii! Na naszych zajęciach dzieci i młodzież odkryją tajemnice jednej z najstarszych technik  - fotografii otworkowej. To nie tylko spotkanie z tradycją, ale także fascynujące doświadczenie, które pozwoli uczestnikom poznać zasady powstawania obrazu wewnątrz aparatu fotograficznego.

Co będziemy robić na zajęciach?

Zbudujemy własne aparaty fotograficzne a następnie wykonamy nimi zdjęcia!

Kiedy? 03.07.2024 – 04.07.2024 10:00-12:00

(od lat 9)

Warsztaty Fotograficzne dla Młodych Odkrywców.

Cyjanotypia to technika fotograficzna, która wykorzystuje światło do tworzenia niezwykłych niebieskich obrazów. W czasach, gdy fotografia była jeszcze w powijakach, cyjanotypia była jednym z najpopularniejszych sposobów tworzenia zdjęć, a teraz wraca jako inspirujące doświadczenie artystyczne.

Co będziemy robić na zajęciach?

Wykonamy zdjęcia używając jednej z najstarszych technik fotograficznych.

Nie przegap okazji, by odkryć magię cyjanotypii i stworzyć niezwykłe niebieskie obrazy.

Kiedy? 09.07.2024 – 10.07.2024 10:00-12:00

(od lat 9)

Odkryj Świat Animacji Poklatkowej.

Animacja poklatkowa to technika filmowa, w której obrazy są tworzone poprzez sekwencję kolejnych fotografii (klatek), które następnie odtwarzane są z szybkością, dającą złudzenie ruchu. To kreatywna forma wyrażenia, która pozwala na stworzenie animacji z dowolnych obiektów i materiałów.

Co będziemy robić na zajęciach?

Animacja poklatkowa to nie tylko zabawa, ale także nauka planowania, kreatywnego myślenia i pracy zespołowej, rozwijająca umiejętności artystyczne i techniczne. Dzięki prostym narzędziom i instrukcjom, dzieci i młodzież będą mogły stworzyć unikalne, osobiste animacje, które ożyją na ekranie.

Kiedy? 16.07.2024 –  17.07.2024 10:00-12:00

(od lat 7)

Instruktor: Tomasz Łój - fotograf, zaangażowany animator kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach pełni funkcję kierownika galerii "OBOK", jest organizatorem licznych wystaw fotograficznych i malarskich. Nauczyciel, pedagog w Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie. Stworzył projekt edukacyjno-kulturalny pt. Objazdowy Fotograf, który wskrzesza dawne techniki fotograficzne.