Czy Twoje dziecko marzy o odkryciu magicznego świata fotografii? Właśnie z myślą o małych pasjonatach obrazowania przygotowaliśmy cykl warsztatów pt. "Wakacje z Fotografią"!

Fotografia otworkowa.

Przygotuj się na niezwykłą podróż w głąb historii fotografii! Na naszych zajęciach dzieci i młodzież odkryją tajemnice jednej z najstarszych technik  - fotografii otworkowej. To nie tylko spotkanie z tradycją, ale także fascynujące doświadczenie, które pozwoli uczestnikom poznać zasady powstawania obrazu wewnątrz aparatu fotograficznego.

Co będziemy robić na zajęciach?

Zbudujemy własne aparaty fotograficzne a następnie wykonamy nimi zdjęcia!

Kiedy? 13.08.2024 – 14.08.2024 10:00-12:00

Gdzie? Miejski Ośrodek Kultury w Policach, ul Traugutta 4, 72-010 Police

Koszt uczestnictwa: 30 zł (dwa dni)

(od lat 9)

Warsztaty Fotograficzne dla Młodych Odkrywców.

Cyjanotypia to technika fotograficzna, która wykorzystuje światło do tworzenia niezwykłych niebieskich obrazów. W czasach, gdy fotografia była jeszcze w powijakach, cyjanotypia była jednym z najpopularniejszych sposobów tworzenia zdjęć, a teraz wraca jako inspirujące doświadczenie artystyczne.

Co będziemy robić na zajęciach?

Wykonamy zdjęcia używając jednej z najstarszych technik fotograficznych.

Nie przegap okazji, by odkryć magię cyjanotypii i stworzyć niezwykłe niebieskie obrazy.

Gdzie? Miejski Ośrodek Kultury w Policach, ul Traugutta 4, 72-010 Police

Koszt uczestnictwa: 30 zł (dwa dni)

(od lat 9)

GRUPA I

Kiedy? 20.08.2024 – 21.08.2024 10:00-12:00

GRUPA II

Kiedy? 22.08.2024 – 23.08.2024 10:00-12:00

Instruktor: Tomasz Łój - fotograf, zaangażowany animator kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach pełni funkcję kierownika galerii "OBOK", jest organizatorem licznych wystaw fotograficznych i malarskich. Nauczyciel, pedagog w Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie. Stworzył projekt edukacyjno-kulturalny pt. Objazdowy Fotograf, który wskrzesza dawne techniki fotograficzne.

Zastanawiasz się czy dołączyć? Zobacz jak było na zajęciach w lipcu.