Narodowe Święto Niepodległości Policzanie tradycyjnie będą mogli celebrować przy dźwiękach pieśni patriotycznych, które po raz pierwszy wybrzmią w zmodernizowanej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na tegoroczne wydarzenia, zorganizowane z okazji obchodów święta niepodległości, po raz pierwszy zaprosimy mieszkańców do zmodernizowanej przestrzeni Miejskiego Ośrodka Kultury. Celebracja odzyskania przez Polskę wolności będzie pierwszą okazją do ponownego spotkania Policzan w budynku przy ulicy Siedleckiej, stanowiąc jednocześnie oficjalne otwarcie tego miejsca na organizację wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Z wielką radością i ekscytacją będziemy oczekiwać Państwa w nowej sali!

Obchody święta niepodległości rozpoczniemy już w niedzielę, 10 listopada o godzinie 17:00, zapraszając dzieci z rodzicami i dziadkami na śpiewnik rodzinny, podczas którego wszyscy będą mogli włączyć się do wspólnego śpiewania, a nieco bardziej odważni zaprezentować swoje umiejętności wokalne na scenie.

11 listopada o godz. 17:00 odbędzie się natomiast tradycyjnie XI Śpiewnik Patriotyczny pn. „Ułani, ułani”, poprowadzony przez śpiewaczkę operową Ewę Filipowicz-Kosińską, której towarzyszyć będą Maciej Skowronek przy fortepianie oraz studenci Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie. Policzanie po raz kolejny będą mogli zjednoczyć się przy wspólnym śpiewaniu i w wyjątkowej atmosferze świętować ten szczególny dzień.

Na oba koncerty obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać od 15 października w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, w budynku przy ulicy Traugutta 4.

Podczas obchodów święta niepodległości Policzanie będą mogli uczestniczyć również w IV Biegu Niepodległości „Dębowa Dycha”, którego rozpoczęcie zaplanowano na 9:00 na polanie za Szkołą Podstawową nr 8, natomiast uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego nastąpi o 11:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach, byśmy w tym wyjątkowym dniu mogli poczuć atmosferę wspólnoty i jedności narodowej.